İçeriğe geç

Bağlama Duası

Bağlama Duası

bağlama duasıİnsanların düşüncelerini kendilerine hiçbir şekilde zarar vermeden ve kendilerine hissettirmeden değiştirmenin pekte mümkün olmadığını düşünen insanların sayısı oldukça çoktur. Örneğin sevdikleri kişilerin kendilerinden başka kimseye bakmamaları ve sonsuza dek sadece kendilerini sevmeleri için çareler arayan kişilerin en çok başvurdukları yöntemlerden biri bağlama duasıdır.

Bu dua çok eski zamanlardan bu yana uygulanmakta olan ve bugüne kadar sevdiklerini kaybetmekten korkan birçok kişinin sevdiklerini kendilerine bağlı tutmalarına vesile olan özel bir duadır. Bu duayı yaparken okunması tavsiye edilen ve bugüne kadar yapılmış olan birçok farklı uygulamada çok olumlu sonuçlar alınmasına neden olan ayetler mevcuttur.

Ayrıca bağlama duasını yapan bazı kişiler bu ayetler ile birlikte aynı zamanda Allah-u Teala’nında bazı esmalarının okunmasını yapılan duanın etkisini arttıracağına inanmaktadırlar. Özellikle bağlama duasını yapacak olan kişilerin, bu duayı daha önce yapmış ve olumlu sonuç almış kişiler ile iletişime geçmeleri aynı zamanda kendilerinden izlemeleri gereken yollar ile bilgiler almaları her zaman kendilerine fayda sağlayacaktır.

Bağlama duası deyince birçok kişinin aklına insanların sevdiklerini kendilerine bağlamak için kullandıkları hayırlı bir dua gelse de bu dua bazende kötü amaçlar için kullanılabilmektedir. Örneğin insanlar sevmedikleri bir kişinin kısmetini bağlamak, kazançlarını bağlamak veya hayatlarının herhangi bir alanında kendilerine zarar vermek içinde bu duayı kullanabilmektedirler. Bu nedenle özellikle duanın yapılması için yardım istenecek olan kişinin konuya tam anlamı ile hakim olması ve insanların taleplerini dinleyerek kendilerine en doğru şekilde yardımcı olması çok önemlidir.

Ancak bu duanın oldukça tesirli ve insanlar üzerinde oldukça ağır etkiler yaptığı bilinen bir dua olduğunu belirten uzmanlar istenen etkinin alınmasından hemen sonra duanın okunmasına ara verilmesini veya sonlandırılmasını tavsiye etmektedirler. Çünkü sürekli olarak okunan bağlama duası, insanların üzerlerinde beklenenden daha fazla etki gösterebilir hatta delirmelerine varacak kadar olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bağlama duası için yardım alınacak kişinin seçimi ve bu konuda yeterli araştırma yapabilmek çok büyük önem taşımaktadır. Sonuçta amaç ne olursa olsun, ilgili kişilerin bu güçlü duadan kötü anlamda etkilenmemeleri için doğru seçimler yapmak bazen hayati önem taşıyabilmektedir.

Tarih:bağlama duası

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir