İçeriğe geç

Büyü Türleri

Büyülerin genel anlamda neden yapıldığını hepimiz çok iyi biliyoruz, bu bakımdan ayırmıştır. Ama özellikle büyünün türlerini bilmekte fayda görüyoruz. Büyü türleri uzmanlarca 6 ana başlıktan oluşmaktadır ve şu şekilde devamlılık göstermektedir;

  • Sempatik Büyü

Daha çok taklit amaçlı olarak kullanılan bu büyüler, bir kimseni kopyası olmaya yakın oluşunuzu sağlamaktadır. Bir kimsenin veya bir şeyin taklidini yapmak ile gerçek olan hakkında bir ilişki kurmak gibi de değerlendirebiliriz.

  • Ak Büyü

Büyü her ne kadar bizlerin kulağına hoş gelmese bile, bazı büyülerin iyi özellikleri de siz konusudur. Herkes tarafından da bilinen şudur ki; ak büyüler şifa büyüleridir. Ülkenin gerek refah düzeyini olsun gerek ise diğer tüm iyi kavramlar olsun her şeyin iyi olmasını istemek ile ilgili büyü türüdür. Ve dinsel felsefe alanında da zaman zaman bu tür ak büyü dillendirilmiştir.

  • Kara Büyü

Büyünün genel amacı kesinlikle kötülük yaymak ve insanları zarar sürüklemektir. Bu bakımdan en temel büyü kara büyü olarak karşımıza çıkar. Her tülü musibeti başımıza getirir derecesinde kötüdür.

  • Aktif ve Pasif Büyü

Aktif Büyü; Tabiat olaylarını irade dışında denetim ve yönetim altına alma esasına dayanmaktadır.

Pasif Büyü; Saldırgan büyü olmayan pasif büyüler genellikle savunma amacı ile kullanılır.

  • Kırmızı Büyü

Kara büyü ile pek farkı olmayan yöntemleri vardır. Kara büyüde ölümcül veya kötü sonuçların kırmızı büyüde ki kadar sık olmadığı gözümüze ilişiyor.

Tarih:ak büyücanbar büyüsügeri döndürme duasıkısmet büyüsü

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir