İçeriğe geç

Çingene Büyüsü

Çingene büyüsü bireyin ruhi yapısını bozarak ona kayıp vermeyi planlayan gösterişli bir büyüdür. Yapıldığı günün gecesi tesirini göstermeye başlayan başka bir deyişle süratle tesiri meydana çıkan siyah büyülerden biridir. Çingeneler aracılığıyla yapıldığı amaçlı bu ismi almıştır. Daha bir sürü babadan oğula öğretilerek kuşaktan kuşağa aktarılır. Çingeneler dışındaki tüm insanlarda tesirini gösteren bu büyü yalnızca çingene kanaat taşıyan insanlara etki etmez.

Çingene büyüsü hangi amaçlarla yapılır

Çingene büyüsü bireyin psikolojisini tamamıyla bozarak onun bizzat eli ile kendisine kayıp vermesini amücadeleler. Kişiyi daha sinirli, daha aceleci, daha duygusal ve daha mantıksız yapar. Kendisine çingene büyüsü inşa edilmiş olan erkek o civarı değişik bir karaktere bürünür ki etraftakiler ” Adeta o erkek gitti yerine  yabancı birisi geldi.”demektedir. Fakat  kendisine destekçi olmak isteyenlere bir sürü katı karşılıklar vermektedir.

Çingene büyüsü ile yörük büyüsü benzer şey midir?

Kesinlikle benzer birşeyler değildir. Yörük büyüsü bağlama büyüsüdür. Başka Bir Deyişle bayan ve erkek arasındaki muhabbeti artırmaya yarayan bir büyüdür. Fakat çingene büyüsü tamamıyla kayıp vermeyi planlayan bir büyüdür.

Çingene büyüsü ne türlü yapılır?

Çingene büyüsü daha bir sürü köylerde ya da illerin kenar mahallelerinde uygulanabilen bir büyüdür. Çünkü yapılış evresinde bir takım zorluklar vardır.

Bu büyüde öncelikle tüyleri bir nitelik meydana gelen bir koyun alınmaktadır. Başka Bir Deyişle koyunun alacalı ya da benekli olmaması gerekir. Yünleri bir rengarenk olmalıdır. Beyazsa beyaz, siyah ise siyah.

Bu şekilde tüyleri bir rengarenk meydana gelen hayvan alınır.  babadan ya da dedesinden öğrendiği tılsımlı sözcükleri ezgi halinde ezgili şekilde söyleyerek koyunu keser. Kesim işi bittikten daha sonra koyunun karnı açılarak vicdanı alınır.

Koyunun kesilmiş kafası, alınmış vicdan ve geriye olan kısımlar üç değişik çukura ayrı ayrı gömülür. Burada sembolik olarak bireyin bedeni, aklı ve hissiyatları birbirinden ayrılmıştır. Bu üç mühim hususu kişi çoğalış istese de bir araya getiremeyecektir. Başka Bir Deyişle kendisine büyü inşa edilmiş olan bireyin bedeni, zihni ve hissiyatları birbiri ile uyumsuzluk gösterecektir.

Daha önce geceden bu yana büyü tesirini gösterir. Kendisine büyü inşa edilmiş olan kişi sıhhatsiz düşünmeye başlar, aklına bir sürü vesvese ciro. Manasız şüpheler içerisine düşer. Şayet evli ise eşine ve çocuklarına hanesi dar eder. bekarlar  annesi, babası amaçlı “hayırsız bir evlat”haline ciro.

Aldatan eş ve çingene büyüsü

Çingene büyüsü inşa edilmiş bireylerin bir bölümü eşleri ile kavga etmek mahaline eşlerini aldatma eğilimi içerisine girmektedir. Mantık ve izandan mahrum olunduğu amaçlı çoğu vaziyette eşlerini uğruna aldattıkları bayan eşlerinden bir sürü daha berbat nitelikte bir kadındır. Başka Bir Deyişle daha güzele değil daha çirkine gittikçe eşlerini aldatırlar. Kendisine çingene büyüsü inşa edilmiş olan bir takım erkekler, eşlerini aldattıklarında bizzat bizzat kendilerini ele verip yakalatırlar. Bunu da niye yaptıklarına kendileri de mana veremezler.
Çingene büyüsü ne sebeple kolay değil bozdurulan bir büyüdür?

Bu büyüye maruz olan kişi büyülendiğini onay etmemektedir. Bu sebeple kendisine destekçi olmak talep eden yakınlarına karşı agresif olmaktadır. Bu vaziyet büyünün bozdurulma çalışmalarını negatif etkilemektedir.

Bir başka neden ise çingene büyüsünün bir değil birden çok değişik sürümünün olmasıdır. Her çingene aşiretinin tılsımlı sözcükleri ayrıdır. Böylelilikle büyünün bozdurulma uygulamaları da çeşitlilik işaret etmektedir.

Dua kararında sureler ile çingene büyüsünü bozma

Çingene büyüsünü bozmanın en gösterişli karayolu Kur’an’dan alakalı sureleri okumaktır. Çünkü mukaddes kitabın vatandaşları şer güçlere karşı savunma ile alakalı zırh vazifesi gördüğü güvenilir bir bilgidir. Çingene büyüsünün de bozulması amaçlı okunacak dualar ve okunma adetleri şöyledir:

Fatiha suresi- bir kez okunur.
Felak suresi- 4 kez okunur.
İhlas suresi- 4 kez okunur.
Nas suresi- 4 kez okunur.
Fatiha suresi- bir kez okunur.

Dikkat edilirse toplamda 14 adet sure okunmaktadır. Bu surelerin hepsi de kısa surelerdir ve Latin harfleri ile yazılmış hallerine her yerde ulaşmak da mümkündür.

Ayrıca Fatiha suresi ile başlayıp başka sureler 4’er kez okunduktan daha sonra tekrardan duanın Fatiha suresi ile bitirilmesine de dikkat etmek gerekir.

Bu sureleri bireyin bir yakını kişiye sesli okumalıdır. Çoğunlukla bu sureler bitmeden büyülenmiş kişi odadan çıkmak isteyecektir. Fakat son sure de okunana civarı kişiyi odada kalması amaçlı inandırmak gerekir. İnşallah okunan dualar şifa olacak ve kişi büyünün negatif tesirinden kurtulacaktır.

Tarih:evlenme büyüsüEvlilik Büyüsüevlilik duasıkısmet büyüsü

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir