İçeriğe geç

Cinler Varmı

cinler varmıCin Musallatı Nedir? Cin Musallatından Kurtulma Yöntemleri İnsanlar için her zaman ürkütücü bir konu olan ve çoğu kişinin konuşmaktan bile çekindiği cinler alemi, bizim yaşadığımız alemden çok çok farklıdır. Günümüzde halen birçok kişinin aklını kurcalayan cinler var mı, böyle bir alem varsa biz neden göremiyoruz veya cinlerin bizlerden ne farkları var gibi sorular halen insanları çeşitli araştırmalara yönlendirmektedir. Bu konu hakkında birçok farklı kaynakta çeşitli bilgilere ulaşmak mümkündür.

Bu kaynakların en sağlamı ise Müslüman aleminin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’dir. Kuran da cinlerin varlığını kanıtlayan birçok bilginin yer alması özellikle Müslümanların, cinlerin varlığı konusunda emin olmalarına neden olmaktadır. Yapılan tariflere göre insanlardan çok daha üstün özelliklere sahip olan cinler, insanlara görünmeden sadece kendilerine ait olan manevi bir alemde yaşarlar. İnsanları gibi yemek yer, evlenir ve ürerler. Birçok farklı kaynakta cinleri gördüklerini, onlarla iletişime geçebildiklerini söyleyen insanlar hakkında haberler yer almaktadır.

Bu durum doğrudur ve cinler gerçekten de bazı insanlar ile birebir iletişime geçmektedirler. Kimileri insanlarla sıradan ilişkiler kurabildikleri gibi kimileri de insanlara zararlar verebilmektedirler. Hatta cinler aleminde din kavramının dahi olduğu ve Müslüman ve Müslüman olmayan cinler gibi kategorilere ayrıldıkları da söylenmektedir. Halk arasında en bilinen özellikleri ise ayaklarının insanların aksine ters olmasıdır. Yani herhangi bir yerde eğer ayakları ters olan bir kişi görülürse, o kişinin aslında insan kılığına girmiş olan bir cin olabileceği belirtilmiştir. Cinlerle iletişime geçebilen kişilerin verdikleri bilgilerden de yola çıkıldığında bu durumun çalışarak veya başka şekillerde kazanılan bir özellik olmadığını ve her şeyden önce insanlarla iletişime geçmeyi cinlerin tercih ettikleri görülmektedir.

Çok eski zamanlardan bu yana cinlerle konuşan hatta onları gören kişilerin söyledikleri şeyler hemen hemen aynıdır. Birçok ifade de karşılaştıkları şeyin insan bedenine benzer bir yapıya sahip olduğu, ayaklarının geriye doğru baktığı, çok seri hareket ettikleri ve özellikle hayalet benzeri yani yüz ifadeleri olmayan ve parlak renkler saçan manevi varlıklar oldukları belirtilmiştir. Özellikle Müslüman aleminde cinlerin varlığı hakkında kesinlikle şüphe duyulmadığı ve İslamiyette cinlere çok büyük önem verildiği hatta bu varlıklar hakkında ayetler veya sureler bulunmasından da belli olmaktadır. Bazen çeşitli bölgelerden farklı şekillerde yaşanmış cin vakaları haberleri almaktayız.

Bunlar özellikle cinler tarafından zarar gören insanların haberlerini yansıtmaktadır. Bu nurani varlıklar hakkında bilgileri olan uzmanlar, cinlerin bazılarının kötü bazılarının da iyi niyetli olduklarını belirtirken, bu kotü niyetli cinlerden korunmak içinde bazı yöntemler önermektedirler. Karanlık gecelerde ıssız yerlerden uzak durmak, özellikle kül dökülen yerlerde gezinmemek ve en önemlisi onlardan korkmamak bunlardan bazılarıdır. İnsan – cin ilişkilerinde bazen çok şaşırtıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Örneğin cinlerle evlilik yapan hatta onlarla cinsel ilişkiye girdiğini iddia eden kişiler de bulunmaktadır. Tüm bu belirttiğimiz konular cinlerin varlığı hakkında bizlere güçlü ipuçları vermektedir.

Tarih:Medyummerak edilenlernasıl yapılır

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir