İçeriğe geç

Geri Getirme Duası

Geri Getirme Duası

geri getirme duasıİnsanların sevdikleri kişileri kaybetmelerinden sonra yaşadıkları veya yaşayabilecekleri üzüntüyü hepimiz biliyor en azından tahmin edebiliyoruz. Bu durumu hiç kimse yaşamak istemez ve başına gelmesinden her zaman korkar. Ancak her ne kadar istenmese de bu gibi durumlarla karşılaşıldığında insanların deneyebilecekleri bazı özel uygulamalar vardır. Bunlardan biri de geri getirme duasıdır.

Bu dua sonucunda insanlar kendilerinden uzaklaşan ve kendilerini terk eden sevdikleri kişilerin geri dönmelerini sağlayabilmektedirler. Bu dua, isminden dolayı bazı kişileri yanıltmaktadır. Yani bazı kişiler bu dua sayesinde kaybolan eşyalarını da bulabileceklerini düşünmektedirler. Maalesef bu duanın böyle bir özelliği yoktur. Geri getirme duasının sadece insanlar üzerinde etkili olduğu ve yapılan uygulamanın kısa zaman içinde etkisini gösterdiği birçok kaynakta belirtilmektedir.

Geri getirme duasını yapacak olan kişinin öncelikle manen temizlenmesinin duanın etkisini arttıracağı düşünüldüğü için kişilerin öncelikle abdest alıp iki rekat namaz kılmaları ve bu namazın sonrasında kısa bir dua yapmaları önerilmektedir. Daha sonra otururken ellerini semaya açan insanlar geri getirme duasında okunması gereken duaları ve esmaları okuduktan sonra bu uygulamayı bir süre günde en az bir defa olacak şekilde sürdürmelidirler.

Daha sonra yapılacak tek şey duanın etkisini göstermesini beklemek ve sabretmektir. Ancak bu tarz insanları etkilemeye yönelik yapılan dualarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu, istenen sonuç alındığında uygulamaya bir son vermektir. Çünkü bu konuda yüksek bir bilgi ve deneyime sahip olan kişilerin verdikleri bilgilere göre bu dua gereğinden fazla yapıldığında, geri getirme duası ile geri dönmesi istenen kişilerin zarar görecekleri hatta delirme noktasına dahi gelebilecekleri düşünülmektedir.

Çünkü bu duanın içeriğinde bulunan esmalar, ayet-i kerimeler ve özel dualar manevi açıdan oldukça güçlü ve tesiri yüksek olan etkenlerdir. Zaten her birinin geri getirme duası dışında daha birçok duada kullanılması da bunun bir göstergesidir. Ayet-el Kürsi, Fatiha, Nas-Felak gibi halk arasında birçok kişinin ezbere bildiği ve anlam bakımından en önemli sureler arasında yer alan surelerin kullanıldığı bir dua olduğu için geri getirme duasının etkisine inanmak ve her işlemi doğru bir şekilde uygulamak, duadan olumlu sonuç alınması bakımından çok ama çok önemlidir.

Tarih:geri getirme duası

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir