İçeriğe geç

Muska Nedir

Muska Nedir

muska nedirMuska, içinde çok özel duaların veya yazıların bulunduğu ve insanların bazen üzerlerinde taşıyarak bazen de çeşitli yerlerde saklayarak birçok sıkıntılarından kurtulmalarına yardımcı olacağına inandıkları nesnelerdir. Bu konu hakkında uzmanlaşmış kişiler tarafından hazırlanan ve çok farklı amaçlara hizmet edebilen muskaların hazırlanma aşaması büyük bir ustalık ve dikkat gerektirmektedir. Çünkü kişilerin amaçlarına en uygun ayet, sure veya duaların seçilmesi, bunların kağıtların üzerine gerektiği gibi yazılması ve tekniğine uygun bir şekilde üçgen formunda katlanıp o şekilde saklanması bu işin püf noktalarıdır.

Çeşitli sıkıntılardan veya şanssızlıklardan kurtulmak, insanlara manevi anlamda ferahlık veya sıkıntılar vermek hatta çeşitli amaçlar için büyüler yapabilmek için kullanılabilen ve dini bilgisi yüksek kişiler tarafından hazırlanmasında fayda olduğu belirtilen muskalar, eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bazen insanların üçgen şeklinde deri kılıfların içine koyarak boyunlarında taşıdıklarını gördüğümüz muskaların içinde yazılan yazılara sadece muskayı hazırlayan kişiler karar verebilir.

Çünkü her durum için farklı içerikler kullanılır ve çoğunlukla yazılan yazılar Arapçadır. Muska hazırlama konusunda hiçbir bilgisi olmamasına rağmen amaçları sadece insanların çaresizliklerinden faydalanmak ve onlardan maddi veya manevi anlamda çıkar sağlamak olan kişilerin olması insanları her zaman son derece dikkatli olmaya yönlendirmektedir. Çünkü bu kişilerin hazırladıkları sahte muskaların içerisine yazdıkları konu ile hiçbir alakası olmayan arapça yazılar, insanlara hiçbir fayda sağlamayacak hatta zarar görmelerine bile neden olabilmektedir. Bu nedenle muska hazırlamak için uzman bir kişi arayan insanların çok titiz bir araştırma yapmaları ve mutlaka olumlu referansları olan hatta geçmiş dönemlerde bu konu hakkında başarılı çalışmalara imza atmış kişileri tercih etmeleri çok önemlidir.

Bazı büyü uygulamalarında büyüyü yapan kişilerin hazırladıkları muskaları çok gizli bir yere saklamaları ve daha sonra etki altına alınacak kişilerin bu muskanın saklı kaldığı süre içinde çok büyük sıkıntılara maruz kalacaklarını içeren uygulamalar zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Yada manevi anlamda sıkıntılar yaşayan kişilerin uzman insanlar tarafından hazırlanmış muskaları üzerlerinde taşıyarak bu sorunlarından kurtulduklarına da tanık olmaktayız. Görüldüğü gibi çok özel gizemli uygulamalar olan muskalar birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir.

Fakat burada önemli olan hazırlanan muskanın içeriğidir. Yani amaca uygun şekilde dua veya ayet seçimi yapılmalı ve daha sonra seçilen dualar yazılması gerektiği gibi kağıtların üzerine yazılmalıdır. Herhangi bir muskayı açıp içeriğine baktığımızda karşımıza çoğunlukla dualar, ayetler, sureler veya Allah-u Teala’nın her biri birbirinden gizemli ve faydalı Esmaları çıkmaktadır. Tabi ki bazen bu bilgilerin kağıtların üzerine birkaç defa yazılması gerekmektedir. İşte burada da devreye muskayı hazırlayan kişilerin deneyimleri ve bilgileri girmektedir. Çünkü hazırlanan muskadan istenen sonucun alınabilmesi için içeriğinin tam anlamı ile doğru olması çok önemlidir ve bu da çok büyük bir tecrübe gerektirir.

Tarih:aşk büyüleriBağlama BüyüsüMedyummerak edilenler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir