İçeriğe geç

Papaz Büyüsü Uzmanı

Papaz Büyüsü, bireyin iradesine direk müdahale ederek, istem dışı davranış ve düşüncelerin gerçekleşmesini imkanı sunan ve yapılmış olan kişiye tek sürü kısa süre içinde etki ederek, istenilen neticesi verici bütün zamanların en gösterişli büyü yoludur. Bu açıdan değerlendirildiğinde, siyah büyü grubunun bütün özelliklerini kapsar ve bireyin hem tek ruhi hem tek de düşünsel yapısını bozabilecek tek tesire sahip meydana geldiği amaçlı insanı tek sürü kuvvetli tek biçimde tesiri altına alarak, yapılış emeline ulaştırır.
Papaz Büyüsü, bütün büyülerde meydana geldiği benzeri ortada dönem -pagan inanış kültüründen meydana çıkmıştır. Bu sebeple, Hristiyanlıkla uzaktan yakından alakası yoktur. Hiç tek Hristiyan inanç adamı papaz büyüsü yapmkısa.
Toplum büyücüye değil, büyüye ad takar. Bu sebeple, büyü yapılırken kullanılan materyaller ve büyü esnasında kullanılan ifadeler büyünün adlandırılmasında asal teşkil eder.(Örn. Domuz yağı Büyüsü, Yarasa Kanaat Büyüsü, Saç Büyüsü…) Büyü yapılırken anlaşılmayan, duyulmayan sözler ve ifadeler varsa o süre büyüyü yapan bireyin kimliği ya da kullandığı lisan ön tasarıya çıkar.(Örn. Vodoo Büyüsü, Buda Büyüsü…)
Bu bakış açısından değerlendirdiğimizde papaz büyüsü adı, İbranice sözler ve Süryani alfabesi kullanılması sebebiyle bu adı almıştır. Başka Bir Deyişle Papazlar açısından yapılmazlar. Gerçekte, Hristiyan inanç adamları da bu çeşit uygulamalara şiddetle karşın dururlar.

Tarih:kısmet büyüsü

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir